Trener przygotowania motorycznego to profesjonalista w zakresie treningu siłowego i wytrzymałościowego, który pomaga sportowcom i innym osobom poprawić ich wydolność fizyczną. Trenerzy przygotowania motorycznego pracują z klientami w każdym wieku io różnym poziomie umiejętności, od małych dzieci po profesjonalnych sportowców. Używają różnych technik, aby pomóc swoim klientom poprawić ich siłę, wytrzymałość, elastyczność i inne cechy fizyczne. Trenerzy przygotowania motorycznego zazwyczaj mają doświadczenie w lekkiej atletyce lub naukach o ćwiczeniach. Muszą umieć zaprojektować bezpieczne i skuteczne programy szkoleniowe, które zaspokoją potrzeby ich klientów, a w przypadku pracy ze sportowcami zawodowymi, muszą umiejętnie programować treningi tak, by nie wpływały negatywnie na wyniki sportowe na stadionie czy boisku.

Rola trenera przygotowania motorycznego

Rola trenera przygotowania motorycznego jest bardzo ważna w systemie szkolenia sportowego. Trener przygotowania motorycznego jest odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne sportowców, a także za ich Motywację. Celem trenera przygotowania motorycznego jest poprawa wydolności sportowców i ich wyników sportowych.

Czym jest przygotowanie motoryczne?

Przygotowanie motoryczne to zespół umiejętności i czynności, które pozwalają na poprawę sprawności fizycznej. Można je podzielić na trzy główne obszary: siłę, wytrzymałość i gibkość. Ćwiczenia i zajęcia na siłowni są jednym ze sposobów na poprawę przygotowania motorycznego, ale nie jedynym. Istotne jest także odpowiednie

Trener przygotowania motorycznego przy pracy

Przygotowanie motoryczne w piłce nożnej

Przygotowanie motoryczne w piłce nożnej to jeden z kluczowych elementów, wpływających na osiągane przez zawodnika sukcesy sprtowe. Jest podstawą całego procesu treningowego i ma ogromny wpływ na rozwój kariery zawodnika. Odpowiednio prowadzone treningi motoryczne poprawią wydolność tlenową, wydolność beztlenową, siłę, moc, szybkość, zwinność i koordynację piłkarza. To z kolei sumarycznie wpływa na skuteczność zawodnika na boisku.

Przygotowanie motoryczne w kolarstwie

Kolarstwo to wymagający sport, który wymaga od kolarzy wypracowanie wręcz wybitnej kondycji fizycznej. Aby osiągnąć sukces w tej dziedzinie, kolarze muszą regularnie trenować zarówno swoją wytrzymałość i siłę. Trening przygotowania motorycznego w kolarstwie służy zwiększeniu wydajności ruchowej – co przekłada się na poprawę wyników sportowych – oraz zabezpieczeniu przed powstawaniem urazów przeciążeniowych.

Gdzie szukać dobrego trenera przygotowania motorycznego?

W Polsce dziedzina przygotowania motorycznego przeżywa obecnie swój rozkwit. W wielu przypadkach trenerzy przygotowania motorycznego pracują we własnych, butikowych studiach treningowych, lub współpracują na stałe z drużynami sportowymi. Poszukując trenera przygotowania motorycznego warto rozejrzeć się po okolicznych dobrych studiach treningowych. W Katowicach przykładowo, wyszkolonych trenerów personalnych i motorycznych znajdziesz w Studiu Treningu LIFT Strength & Conditioning. Możesz odwiedzić stronę klubu tutaj: https://liftsc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *